بخار چیست

دیگ بخار

بخار چیست ، تجارت ما و به طور کلی صنعت دیگ بخار حول بخار می چرخد.

ما دیگ های بخار و تجهیزات موتورخانه مربوطه را برای مصارف صنعتی موقت و دایم تولید می کنیم. تجهیزاتی که برای تامین و تولید منبع با ارزش بخار در یک سیستم با هم کار می کنند . در بسیاری از صنایع من جمله صنایع غذایی ، کاغذ سازی و تولید و پرورش قارچ و … و فرایند های مختلف کاربرد و مورد استفاده قرار می گیرد.

بخار چیست؟

اما بخار چیست ؟ و دقیقا چه کاربردی دارد؟

بیایید با ترکیب شیمیایی بخار بیش تر آشنا شویم. آب می تواند در سه حالت فیزیکی وجود داشته باشد : جامد ، مایع و بخار. این حالتهای فیزیکی را معمولا  به عنوان یخ ، آب و بخار شناخته می شود. وقتی به آب در فشار اتمسفر حرارت داده  می شود ، درجه حرارت آن بالا می رود تا زمانی که به بالاترین دمایی برسد که در این فشار به حالت مایع یا آب بتواند وجود داشته باشد،

این دما ۲۱۲ درجه فارنهایت یا ۱۰۰ درجه سانتیگراد و به اصطلاح نقطه جوش آب در این فشار است. با جوشیدن آب و افزایش درجه حرارت ، ذرات آب شروع به تشکیل حباب های کوچکی می کنند که به سطح بالاتر رفته و تبدیل به بخار می شوند ، اینگونه است که بخار تشکیل می شود. بخار دارای انوع مختلف اشباع ، خشک و مافوق گرم می باشد.

 

پیشینه بخار

steam

همانطور که در مقالات پیشین گفتیم ( اینجا کلیک کنید ) به طور سنتی ، بخار با لوکوموتیوها و انقلاب صنعتی همراه بود. با این حال ، اکنون بخار بخشی جدایی ناپذیر از فناوری روز است. این ماده نه تنها منبع بسیار خوبی از انرژی و گرما است ، بلکه استریل است که آن را برای استفاده در صنایع غذایی ، دارویی و بهداشتی ایده آل می کند. بسیاری از صنایع دیگر نیز از بخار برای فرآوری ، تصفیه نفت ، تولید آب و برق و … استفاده می کنند.

بخار به بخشی بی بدیل از دنیای ما تبدیل شده است. بدون آن ، بسیاری از پیشرفت ها و فن آوری های امروز به اندازه امروز موثر و کارآمد نخواهند بود.

 

جهت مشاهده سایت فروشگاهی سایت گرماکو اینجا کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات دیگ بخار ذغال سنگی اینجا کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات گرمایشی اینجا کلیک کنید .

جهت مشاهده تجهیزات استخر و جکوزی و سایر محصولات استخری اینجا کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات دیگ روغن داغ اینجا کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات کوره هوای گرم اینجا کلیک کنید .

جهت مشاهده محصولات هیتر هوای گرم اینجا کلیک کنید .

واحد فروش
دیدگاه کاربران
6 دیدگاه
 • مجید 2 مارس 2021 / 6:14 ب.ظ

  عالی مفید

 • جعفری 2 مارس 2021 / 6:23 ب.ظ

  خیلی فنی و از پایه ✌️✌️

 • Mehran 2 مارس 2021 / 6:38 ب.ظ

  موضوع جذاب

 • یوسفی 2 مارس 2021 / 6:39 ب.ظ

  عالی عالی عالی

 • adell 3 مارس 2021 / 8:32 ق.ظ

  ✨GOOD

 • m 3 مارس 2021 / 8:38 ق.ظ

  راجع به نمودار بخار اشباع مقاله میدین ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *